o/13B-RUGBYSPAN: NOORDWESNAASWENNERS
Laerskool Mooirivier se o/13B-rugbyspan is die naaswenners van die Noordwesliga.

 


Voor: Naldo de Jager, Horatio Carson, Ehrard Jordaan, Hermanus Steyn, Jonathan Kruger, Peter Hendriks.
Middel: Quewin van Ryneveld, Ruben Beukman, Wian Landman, Johnny Warren (afrigter), Marko Werkman, Damian Charslund.
Agter: Franco van Niekerk, Neels Kershoff, Richter van der Merwe, Mateo Beukes, Dewald Lubbe, Lyle Nanni, Kopano Motswadi Ofentse Phiri.

 

RUGBYSPANNE STAAN HULLE MAN BY NOORDWESFINAAL

Laerskool Mooirivier se rugbyspanne het uitstekend gevaar in die Noordwes Grootskole Rugbyliga. Agt van die nege moontlike spanne het in die finaal gespeel. Vyf van die agt spanne is Noordweskampioene. Drie spanne moes ongelukkig die knie buig teen beter spanne en is die naaswenners.


Die volgende 5 rugbyspanne is die Noordwesligawenners vir groot skole: o/13C, o/11A, o/10B, o/9A en o/9B.

Die volgende 3 rugbyspanne is die naaswenners van die Noordwes Grootskole Rugbyliga: o/13A, o/13B, o/10A.


o/13A: Noordwesnaaswenners
 


Voor: Peter Hendriks, Franco van Dyk, Bernard Kock, Marinus du Toit, Damian Charslund, Lyle Nanni.
Middel: Reinhardt Röntgen, Zuvan Slabbert, Emile van Vuuren, Louis Claasen, Martin van Onselen, Shaun van Jaarsveld, Ben van der Schyff, Benjamin Viljoen, Marko Werkman.
Agter: Benje Ouwencamp (afrigter), Brendan Klopper, Juwan Retief, Richter van der Merwe, Cornell Grobler, Brendan Steenkamp, Etienne Erasmus, Daniël Fourie, Dewald Lubbe, Jakkie van Vuuren (afrigter).


o/13C: Noordweswenners



Voor: Lesedi Ntsinie, Naldo de Jager, Johan Malherbe, Mike de Kock, Rouxan de Vries.
Middel: Xander Yates, Kopano Mochawadi, CJ Kruger, Matteo Beukes, Devan Gerber, Edrich Swanepoel, Neels Kershoff.
Agter: Tiaan van der Merwe, Armand van der Merwe, Phitlhelo Koena, Hanno Mostert, Ofentse Phiri, Ferdi Joubert, Zander Henning, Katlego Baijane.
Heelagter: Herman Steyn en Rudi van Dyk (afrigters).



o/11A: Noordweswenners



Voor: Johandré Maree, Asher Moos, Ronaldo Duarte, Antonie Labuschagne, Toks Becker.
Middel: Marnu Jacobs, Tobias van Dyk, Christoff Nel, Nelius Willemse, Erick van Eeden, Bart du Plooy, Jhanco de Beer.
Agter: Daniël Burger, Ruhan Joubert, Lhuan-dré Pretorius, Wian Botha, Jean Groenewald, JM Visser, Tiardt Vorster.
Heelagter: Ruben Jacobs (hoof), Piet Dreyer (afrigter), Edwin Warren (afrigter).



o/10A: Noordwesnaaswenners



Voor: Jacobus Engelbrecht, Jean Venter, Walt Esterhuysen, Evan Seddon, MJ Viljoen.
Middel: Janco Havenga, Dirk Stear, Edrich van Onselen, Orabile Tselane, Reuben Dreyer, Marlu du Preez.
Agter: Diederick Oberholzer (afrigter), Jacques van Straaten, Kobus Grobbelaar, Nic Laubscher, James Swart, Hennie Pretorius, Gerald Sutton (afrigter).



o/10B: Noordweswenners



Voor: Rico Labuschagne, Christiaan Kruger, Kyle Koekemoer, Michaél Bell, Lehan van der Mescht.
Middel: Inus Visser, Bertus van der Linde, Kobus van Zyl, Reuel Potgieter, Barry Schmulian, Louis Fourie, Hanlu du Plessis, Jonathan Immelman.
Agter: Emihle Gcwabe, Chris van Zijl, Ben Geldenhuys, Ruan van Niekerk, Aiden Pretorius, Hugo Froneman, Brandon Rutherford, Jacques van Straaten.
Heelagter: Christo Roos, Jako Malan (afrigters).



o/9A: Noordweswenners



Heelvoor: Paul Greyling, Bennet Keet.
Voor: CT Reinecke, Luke Davey, Andreas Badenhorst, Vihan Pretorius, Christian Vorster.
Middel: Pienaar Heenop, Jaden Geldenhuys, Johannes Lombard, Ben Burger, Markus Vergottini, Anro Nel.
Agter: Wilco van der Schyff, Karlo van der Merwe, Joubert Niemann, Jahndré Coetzee, Rico le Roux, Ewan Willemse, MJ Potgieter, Marthin Koch.
Heelagter: André Roodt (hulpafrigter), Jackie Golden (afrigter).



o/9B: Noordweswenners



Voor: Dylan Uys Marthin Koch, Christian Vorster, Aydin Smith, Louis van Niekerk.
Middel: Jayden Gerber, Calla van Eck, Wilco van der Schyff, Hardu Wolmarans, Jandirk Deacon, Francois Jansen van Vuuren, Carlo van der Merwe, Erik Hendriks, Benjamin van Wyk.
Agter: Erich Jordaan, Dewald Coetsee, Bennet Keet, Reuben du Plessis, John-Henry Palm, Louis-Walter Ayres, CT Reinecke.
Heelagter: Christiaan du Plessis, Francois Engelbrecht, Johann Kearns (afrigters).

 

SUPER 12 RUGBY- EN NETBALUITSLAE

Die skool se rugby- en netbalspanne het op Dinsdag, 25 April aan die Super 12-kompetisie deelgeneem. Die uitslae was soos volg:

Rugby
o/9A 1ste
o/10A 4de
o/11A 2de
o/13A 9de


Die skool se rugbyspanne was die algehele wenners van die rugbyspankompetisie. Baie geluk aan die spelers, afrigters en ouers van die sportspanne.
 

Wenner van Super 12-byeenkoms

Die o/9A-rugbyspan van Laerskool Mooirivier is aangewys as die kampioenskap tydens die Super 12-kompetisie wat op 25 April in Pretoria gehou is. Geen punte is tydens dié kompetisie teen hulle aangeteken nie.


Voor: Anro Nel, Vihan Pretorius, Bennet Keet, Andreas Badenhorst, MJ Potgieter, Christiaan Vorster.
Middel: Ben Burger, Markus Vergottine, CT Reinecke, Ewan Willemse, Wilco van der Schyff, Rico le Roux, Pienaar Heenop, Jaden Geldenhuis.

Agter: Martin Kock, Paul Greyling, Karlo van der Merwe, Luke Davey, Jahnre Coetzee, Johannes Lombard, Joubert Niemand, Tristan Lottering.
Heelagter: André Roodt (hulpafrigter) en Jackie Golden (afrigter).

 

Naaswenners van die Super 12-byeenkoms

Die o/12A-netbalspan van Laerskool Mooirivier was die naaswenners van die Super 12-kompetisie wat plaasgevind het op Dinsdag, 25 April in Pretoria.



Voor: JM Visser, Toks Becker, Asher Moos, Tiardt Vorster, Johandré Maree, Ruhan Joubert.
Middel: Ronaldo Duarte, Jhanco de Beer, Lhuan-dré Pretorius, Antonie Labuschagne, Jean Groenewald, Daniël Burger, Marnu Jacobs.

Agter: Piet Dreyer (afrigter), Nelius Willemse, Wian Botha, Tobias van Dyk, Erich van Eden, Christoff Nel, Bart du Plooy, Edwin Warren (afrigter).


 

RUGBYSPELERS IN LUIPERDSPANNE
Die rugbyspelers van Laerskool Mooirivier wat vir die Luiperdspanne gekies is, is:



Voor: Bernard Kock en Etienne Erasmus (Luiperd xv-tal)
Agter: Peter Hendriks, Ofentse Phiri, Marko Werkman (o/12-Luiperdspan).


MOOIRIVIERRUGBY WEN SUPER 12-KOMPETISIE

Laerskool Mooirivier se rugbyspanne is die wenners van die Super 12-rugbyspankompetisie. Tydens die kompetisie het Laerskool Mooirivier se o/9A-span al hulle wedstryde gewen. Die o/11A-span het tweede geëindig in die kompetisie.



V.l.n.r. André Roodt (hulpafrigter van die o/9-span), Bennet Keet (o/kaptein van die o/9A-span, Andreas Badenhorst (o/9A-kaptein) en Jackie Golden (rugbyorganiseer en o/9A-afrigter). Geen punte is teen die span aangeteken tydens die kompetisie nie.

 

SUPER 12 RUGBY- EN NETBALUITSLAE

Die skool se rugby- en netbalspanne het op Dinsdag, 25 April aan die Super 12-kompetisie deelgeneem. Die uitslae was soos volg:


Netbal

o/10A 6de
o/11A 1ste
o/12A 2de
o/13A 11de


Die skool se rugbyspanne was die algehele wenners van die rugbyspankompetisie. Baie geluk aan die spelers, afrigters en ouers van die sportspanne.

Wenners van die Super 12-byeenkoms


Die o/11A-netbalspan van Laerskool Mooirivier was die kampioenspan van die Super 12-kompetisie wat plaasgevind het op Dinsdag, 25 April in Pretoria.
Voor: Taryn Tromp, Mia Hills, Angelique van der Westhuizen, Alexia Delicado.
Agter: Menké van den Berg, Mariné Jacobs, Martie Schoonwinkel (afrigter), Amorie Loots, Christi-Mari Coetzee.

Naaswenners van die Super 12-byeenkoms


Die o/12A-netbalspan van Laerskool Mooirivier was die naaswenners van die Super 12-kompetisie wat plaasgevind het op Dinsdag, 25 April in Pretoria.


V.l.n.r.Voor: Tiani Greyling, Annalie van der Schyff, Anika Rossouw, Ziyanda Gcaynda.
Agter: Mikayla Muller, Sonika Brits, Gerda de Jager (afrigter), Kara Pieterse, Senshé Smith.


 

BRICKS FOR AFRICA BORG LAERSKOOL MOOIRIVIER SE NETBAL

Laerskool Mooirivier se o/13A-span spog graag met hulle nuwe netbalklere. Laerskool Mooirivier se netbal word hierdie jaar geborg deur Bricks for Africa.


V.l.n.r. Estelle Naudé (afrigter van die o/13A-span), Nina Slaughter (o/kaptein), Selna Kotzé (kapt.) en
Maureen Smith (eienares van Bricks for Africa) by die amptelike oorhandiging van die sportklere.

NETBALSPELERS IN KENNETH KAUNDASPANNE

Die netbalspelers van Laerskool Mooirivier wat vir die Kenneth Kaundaspanne gekies is Ziyanda Gcayiya, Agusta Lemmer en Anika Rossouw.

 

 

 

 
Kultuur 2012
Voortrekkers

Laerskool Mooirivier se voorslagvoortrekkers (1.93 MB)..........

Skaak

Tokkies skaakspelers gekies vir Noordwes-skaakspanne (11.73 MB).........

Redenaars

Tokkie nasionale wenner (7.22 MB)..........

Bybelvasvrae

Borge help Bybelvasvrae (5.48 MB).........

Kore

Tokkiekore verwerf hoogste toekennings (2.48 MB)..........

Ons skool 2012
Mediasentrum

Gr. 6 medialeiers (1.18 MB)..........

Ouer gids 2012 / 2011
Gradebestuur

Laerskool Mooirivier se gradebestuur (548.85 KB)..........

Sport 2012
Atletiek

Tokkies het 50 atlete in die kringspan (6.95 MB)..........

Rugby

6 Tokkies Tlokwe o/12 - rugbyspan (5.28 MB).........

Netbal

o/13 - Netbalspan is die naaswenners van die Potchefstroomse netballiga (8.73 MB)..........

Mini-netbal

Mini-netbal is ‘n belangrike bousteen vir die dogtertjies se netbal (689.70 KB).........

Landloop

Noordwesspanne kook by die SA-landloopampioenskappe (9.28 MB)..........

Krieket

Tokkies gekies vir noordwes-stedelike span (7.53 MB).........

Hokkie

o/13A-Hokkie:  Noordwesligawenners (8.94 MB).........

Tennis

Provinsiale tennisspelers (7.71 MB)..........

Swem

Tokkies swem trofee los (1.09 MB)........

Erkenningsfunksie 2012
Gr.4 tot 7

Skool se uitblinkers (4.78 MB)..........

Gallery 2012
Januarie

Huissport (3.08 MB)..........

Maart

Stokperdjies (546.01 KB).........

April

Jagklub (770.80 KB)..........

Augustus

Tokkieruiter (172.85 KB) ..........

September

Skiet (154.31 KB).........

Tokkieskut presteer (151.84 KB).........

Oktober

Woordkunskompetisie (164.58 KB)..........

November

Perdruiter van formaat (147.07 KB).........

 
 
 
 
 

Die web is ontwerp deur GSD Potch - Die web mense... - www.gsdpotch.com

 

Ons beveel aan dat u die web tuiste besigtig met: MS IE 7+ or Google Chrome 1.0 or  Mozilla 4.0]